Wie: Valerie Wielemaker, 19 jaar
Opleiding: ROC Zeeland Medewerker maatschappelijke zorg, gehandicaptenzorg niveau 4, 4e jaar
Stage: Arduin BOPZ* woning in Westkapelle
Waarom deze opleiding?
Ik heb deze opleiding gekozen omdat ik het leuk vind om met mensen om te gaan en alles uit iemand te halen en vind dit erg leuk om ze hierbij te begeleiden.
Hoe ziet een week eruit voor jou?
Elke week is weer verschillend. Een week ziet er ongeveer zo uit: Maandag en dinsdag loop ik stage op een BOPZ* woning van Arduin. Hier begeleid ik cliënten bij het koken en wassen, maar ook bij de financiën en bij problemen. Op woensdag loop ik stage bij een sportleraar van Arduin. Ik geef dan zelfstandig gym- en zwemles.
Hoe zie je jouw toekomst?
Na deze opleiding ga ik verder studeren. Ik ga de opleiding HBO Maatschappelijk Werk- en dienstverlening in Breda volgen. Daarna wil ik aan de slag als maatschappelijk werkster. Ik weet nog niet met wat voor doelgroep ik wil gaan werken misschien wel weer in de gehandicaptenzorg. Ik ga eerst mijn studie afmaken dan zie ik weer verder!
* BOPZ is de Wet bijzondere opneming psychiatrische ziekenhuizen. Deze wet biedt mogelijkheden voor vrijheidsbeperkende maatregelen in het belang van de veiligheid van de cliënt, zoals het afsluiten van een deur.
|